מזכ"ל בני עקיבא: "מה קדוש בשירת נשים?"

הרב בני נכטיילר תקף בשיחה עם ynet את החלטת משרד הביטחון לשלב להקה צבאית בטקס הזיכרון לשיירת הל"ה – שבגינה לא ישתתפו חניכי בני-עקיבא בטקס: "כפו עלינו לשמוע שירת חיילות". מנגד אומר ח"כ אורבך: "בני עקיבא לא צריכה להיגרר לפינות המעדיפות את הבדלנות על פני הקירוב".

קובי נחשוני, 21.1.2010 

אחרי המתנחלים וישיבות ההסדר – גם בני עקיבא נגד משרד הביטחון: מזכ"ל תנועת הנוער הדתית, הרב בני נכטיילר, תוקף בחריפות את ההחלטה לשלב הופעה ובה שירת נשים בטקס הזיכרון לשיירת הל"ה – מהלך שבגינו החליטה בני עקיבא להחרים את האירוע. "משרד הביטחון נהג כפיל בחנות חרסינה", אמר נכטיילר הערב (יום ה') ל-ynet, "למרות שהסברנו להם את הצורך שלנו להתאים את אירועיה למגוון סוגי החניכים והסניפים, הם החליטו לצפצף עלינו ולכפות עלינו שירת חיילות".

מזכ"ל בני עקיבא טוען כי חניכיו הם "רוב מוחלט של משתתפי העצרת", ולפיכך מצופה מהמארגנים להתחשב ברגשותיהם. "האם אני צריך להודיע למי שאינו שומע שירת נשים שאין לו מקום בתנועתי רק כי משרד הביטחון מסרב לגלות רגישות?", תהה, "מה ההתעקשות הגדולה של משרד הביטחון שחיילות ישירו? מה כל כך קדוש בזה? אתם רוצים מאיתנו לבוא כי אנחנו עושים לכם את האירוע אבל במקביל לא סופרים אותנו?".

על הטענות להקצנה דתית בבני עקיבא אמר הרב נכטיילר: "היא תנועה של עם. לא מתחרדת ולא מתחלנת. היא בבואה של ציבור הציונות הדתית הגדול והמגוון. בבני עקיבא יש מאות סניפים ועשרות אלפי חניכים. יש חניכים וסניפים ששומעים שירת נשים ויש שאינם שומעים, ואין לי כל כוונה לוותר על חניכים מכל סוג שהוא". 

ח"כ אורי אורבך, חבר מפלגת "הבית היהודי" תקף את החלטת בני עקיבא להחרים את האירוע בגוש עציון ואמר בתגובה ל-ynet: "חניך בני עקיבא המקפיד שלא לשמוע שירת נשים יקפיד על עצמו. הבעיה בהחרמת הטקס החשוב היא בהפיכת הנושא של שירת נשים לחזות הכל ולדגל מזוייף של הציונות הדתית".

על פי חבר-הכנסת אורבך, "בני עקיבא לא צריכה להיגרר לפינות המעדיפות את הבדלנות על פני הקירוב – שמבטא הטקס החשוב בגוש עציון".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3837930,00.html