בעיר מודיעין נערך פאנל בנושא חברה דתית בעיר מעורבת בהשתתפות ח"כ אורי אורבך, פרופ' אשר כהן והרב אליעזר שנוולד – ראש ישיבת ההסדר "מאיר הראל".כל הדוברים יצאו נגד "הסתגרות ביישובים דתיים".

מגורים בעיר מעורבת כאידיאל. זה המסר שיצא מפאנל מרתק שהתקיים בבית הספר "משואת נריה" ביום חמישי האחרון.

עמיעד טאוב 25.1.2010

בפאנל אותו יזמה ועדת אירועים קהילתיים של ההנהגה המשותפת להורים ומורים, השתתפו: ח"כ אורי אורבך, פרופ' אשר כהן – מרצה בכיר למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן, והרב אליעזר שנוולד – ראש ישיבת ההסדר "מאיר הראל" הנמצאת בעיר. תושבים, הורים ומורים, ובהם סגן ראש העיר וממלא מקומו, מויש לוי, באו לשמוע את דעותיהם של חברי הפאנל בנושא.

נושא הפאנל היה "חברה דתית בעיר מעורבת – בין שמרנות לפשרנות", במהלך הערב עלו לדיון היבטים שונים הנובעים ממגורים של ציבור דתי בעיר מעורבת.

את הערב פתחה מנהלת בית הספר, שמחה שוורץ, אשר ברכה על היוזמה החדשה של ההורים והמורים ליצור אירועים לקהילה מדי חודש. את הערב הנחה  דוד צור, סגן יו"ר הנהגת ההורים. הרב אליעזר שנוולד הדגיש בדבריו את החשיבות והאידיאל שיש כיום לציבור הדתי לגור דווקא בעיר מעורבת כדי לתרום ולהיתרם.

ח"כ  אורי אורבך מסר כי החשש מ"נזק" שיכול להיגרם במגורים בעיר מעורבת קטן מהנזק שיגרם מהסתגרות בישובים דתיים "בועתיים", כדבריו וקרא לבתי הכנסת בעיר לפתוח את דלתותיהם בפני הציבור הלא דתי.

 פרופ' אשר כהן דיבר על כך שהיום הציבור הדתי קודם כל בוחר לגור איפה שמתאים לו, אח"כ הוא ממציא על זה תיאוריות. לאחר סבב קצר של שאלות מהקהל סיכם את הערב יו"ר הנהגת ההורים, מתנאל שלום, אשר הודה למארגנים ולחברי הפאנל ואמר כי בכוונת ההנהגה המשותפת להורים ומורים בבית הספר "משואת נרי'ה" לערוך מפגשים חודשיים דומים, בנושאים שונים ומעוררי עניין, פתוחים לציבור הרחב.