ביום שישי ה-29.1 התקיים לראשונה בישראל טקס נטיעות נגיש לאנשים עם מוגבלויות.
קרן הקימת לישראל ועמותת נגישות ישראל קיימו לראשונה במשמר איילון, טקס נטיעות נגיש לאנשים עם מוגבלויות. בהשתתפות: ח"כ מוץ מטלון, ח"כ אילן גילאון, ח"כ אורי אורבך, יו"ר קק"ל מר אפי שטנצלר וראשי ארגוני הנכים.

בטקס זה נטעו ילדי העמותה כ-100 עצים חדשים המצטרפים לעוד מאות אלפי עצים חדשים שיינטעו במהלך חגיגת נטיעות ט"ו בשבט בכל רחבי הארץ.

טקס הנטיעות הנגיש הינו יוזמה משותפת של עמותת נגישות ישראל וקק"ל על-מנת שאנשים עם מוגבלויות יוכלו ליהנות ככל האדם ממסורת הנטיעות המקובלת בט"ו בשבט, בדרך נוחה ועצמאית.

עמותת נגישות ישראל הוקמה בשנת 1999 כדי שאנשים בישראל עם מוגבלויות יוכלו להשתלב בחברה בשיווין, בזכות, בכבוד ובעצמאות מרבית.

לטקס הגיעו לראשונה בחייהם מעל ל-30 משפחות נכים ברכבי נכים עם מעליות. הורים נכים שנטעו לראשונה עץ עם ילדיהם הבריאים, והורים בריאים שלראשונה הגיעו עם ילדיהם הנכים לנטיעת עץ בחג האילנות ט"ו בשבט.

את הטקס פתחו יו"ר עמותת נגישות ישראל – יובל וגנר, ח"כ אילן גילאון ברך, וח"כ אורי אורבך שהגיע עם בני משפחתנו הקריא את ברכת הנטיעות .

לצורך הנטיעות הנגישות – היה צורך ליישר את הקרקע, לסדר חניות נכים קרובות, לארגן שבילים ממסלולי גומי כך שכסאות גלגלים יוכלו להתנייד בשטח, לשים כיסאות לטובת המתקשים בעמידה, מתקן שירותי נכים נייד ועוד.

האווירה הייתה נפלאה, היום היה שטוף שמש, ההתרגשות הייתה גדולה וחווית הנטיעות הייתה מושלמת.

(מתוך חדשות מחלקה ראשונה)