אני כבר רואה ניצני מאמרים של כל מיני חוכמולוגים עגולי משקפיים (איזה כיף להשתמש בקלישאות) שתוקפים את קמפיין "מסבירים ישראל" של משרד ההסברה והתפוצות. בתשדיר הטלוויזיה רואים קריינית צרפתייה המספרת על קולות מלחמה הנשמעים בישראל כשברקע רואים זיקוקי די-נור של יום העצמאות. הפער בין הדיווח לבין המראה, מלמד באופן הומוריסטי על הדרך המעוותת בה מסוקרת ישראל, ומציע לצופים הישראלים להיכנס לאתר של משרד ההסברה וללמוד איך להסביר את ישראל.

זה פשוט, נחמד, בהיר ואפקטיבי. אבל אצלנו, כל מיני אנשים מתוחכמים מדי, מזעיפים גבות ומקשקשים משהו דהוי על "הכיבוש" ושאר הדיבורים המעייפים האלה. יש בישראל אליטה-בעיני-עצמה שלא מסוגלת לצרוך חומר פרו-ישראלי, בעיקר אם הוא בא מטעם הממשלה השנואה עליהם. הם לא שכחו מה זה להיות יהודים, אלא מה זה להיות פרו-ישראלים. אני לא מדבר דווקא על שמאלנים שהם קוטרים מקצועיים וגם לא על ימניים שלאחרונה הצטרפו למגמה הזו דווקא מימין. יש שמאלנים שלא מוכנים לשמוע מילה טובה על ישראל כל עוד יש "כיבוש" ואנחנו "הורגים ילדים קטנים בעזה", ולעומתם, להבדיל בכל זאת, ימניים שמזעיפים גבותיים על כל דבר טוב שישראל עושה או מוציאה כסף "כשבינתיים מגורשי גוש קטיף עוד זרוקים בקרוואנים כמו פליטים".

לאלה אולי התרגלנו, לקוטרים הרגילים, אבל יש קוטרים-טורבו באמת בלתי נסבלים, שאין שום סיטואציה פטריוטית שהם יפרגנו לה. הם ממש ישראלים אנטי-ישראלים המצטרפים בכך ליהודים מארגוני שמאל בעולם שבשם זכויות האדם ושאר ערכים חשובים תוקפים כל הזמן את ישראל. הישראלי האנטי-ישראלי (צריך למצוא שם ליצור הזה) מצוי כל הזמן במצב-רוח בכייני ולוחמני והוא פשוט רגיל להקיא על עצמנו כל בוקר. לא רק על דברים עקרוניים וחשובים, אלא גם על עניינים של מה בכך, ובלבד שהם פרו-ישראלים או מעשה ידיה של הממשלה.

האנשים האלה שונאים החלטות של הממשלה על שיקום אתרי מורשת, עם ובלי מערת המכפלה. הם לועגים על שנחשפו סוכני מוסד בדובאי, אם זה סוכני מוסד, הם שונאים את ביבי שנאה עזה (ועוד יותר את אהוד ברק), שנאה המגדירה את זהותם שלהם ובזים לכל דבר שיש בו נימה פטריוטית: החלטות של משרד החינוך, קניית חיסונים על ידי משרד הבריאות, ואפילו קריאת רחובות על שם אישים שונים. לא משנה, הכל רע, נורא, גרוע, שחור משחור בעיניהם. התשדיר של משרד ההסברה איננו שונה מבחינתם, כי כל מה שטוב לישראל – רע בעיניהם.

ובעיני זהו אחד התשדירים הפשוטים, הצנועים והיפים שנראו כאן מטעם הממשלה ובכלל. אחלה תשדיר וכל הכבוד למשרד ההסברה, לשר יולי אדלשטיין וללפ"מ, לשכת הפרסום הממשלתית. המשימה הבאה לארגן תשדיר לישראלים שילמד אותם כיצד להסביר לישראלים האנטי-ישראלים, שבישראל יש גם דברים טובים. זו תהיה משימה קשה באמת, אבל שווה לנסות