מנהיגי העולם לא מחו על רשימת המורשת

נתניהו מספר כי איש ממנהיגי העולם לא מחה על הכללת קבר רחל ומערת המכפלה ברשימת המורשת. שוב המחאה מגיעה רק מהבית פנימה…

בתגובה לנאומו של חבר הכנסת אורי אורבך (הבית היהודי) גילה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי איש ממנהיגי העולם לא הביע בפניו מחאה על הכללת קבר רחל ומערת המכפלה ברשימת אתרי המורשת. מסתבר מהדברים ששוב, כמו בעבר, המהומה מתחילה ומתקיימת רק בבית פנימה.

חבר הכנסת אורבך דיבר במסגרת דיון שהתקיים בעקבות דרישת האופוזיציה תחת הכותרת 'מדיניות ישראל תחת הנהגתו של נתניהו – לאן?'. אורבך סנט באופוזיציה ובהתנהלותה, ובין השאר אמר כי 'קדימה' מתנהלת כאותה מפלגת עבר עליה אמרו שראוי שיביאו עימם ספרייה ניידת כיוון שח"כ אחד יכול להביא איתו ספרייה ואילו ח"כ אחר ניידת…

בהמשך הדברים ביקש חבר הכנסת אורבך לחזק את החלטת נתניהו על שילוב קבר רחל ומערת המכפלה ברשימת אתרי המורשת ואמר כי מדובר במהלך חשוב גם אם מגיעים טלפונים לא נעימים מהמצרים או מידידים בארצות הברית. כששמע נתניהו את הדברים הרים עיניו מהניירות שלפניו ואמר לאורבך כי עד כה איש מהמנהיגים לא הביע בשום שיחת טלפון מחאה על הדברים.

נראה היה שהקביעה הזו של נתניהו הפתיעה גם את אורבך שתהה שוב אם אכן כך הם פני הדברים וזכה למענה דומה מראש הממשלה. אורבך מצידו המשיך ברוח דבריו הקודמים ואמר שהמהלך היה חשוב גם אם עוד תגענה שיחות מחאה שכאלה, אולם נראה שראוי לתת את הדעת על קביעתו זו של נתניהו – העולם לא מחה על ההחלטה, כך מסתבר, אלא אך ורק מנהיגי הפלשתינים והשמאל הישראלי. חשוב לדעת.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/201381