יש מכשיר חדש כזה שנקרא מוסקיטו. הוא מוצב בגנים ציבוריים ובפארקים ויבריח משם בני נוער רועשים. המכשיר מחובר למערכת החשמל והוא משדר בתדר גבוה שרק צעירים עד גיל 20 מסוגלים לשמוע. זה מין צפצוף טורדני ומעצבן וכעת נערך פיילוט באחד מהגנים הציבוריים במודיעין.

לפני שהמהומה מתחילה, (היתה כבר כתבה בידיעות אחרונות ובמקומון של מודיעין) אני רוצה להכריז: אני מתנגד בתוקף להצבתו של המכשיר הנורא הזה!

אני יודע שבני נוער רועשים בלילה הם מטרד גדול מאוד לשכנים. ושצריך לעשות משהו. אבל עירייה ומדינה אינם שכן עצבני והם לא יכולים להפעיל מכשירים העלולים לפגוע בבריאותם של האזרחים. אנחנו לא יתושים. מעבר לזה, יש משהו חודרני וגס בפגיעה המכוונת דווקא לבני נוער או לקבוצת אוכלוסיה כלשהו. האם מישהו היה מפעיל מכשיר כזה שהיה פוגע נניח רק במבוגרים? או רק בנשים? ובעצם, האם מישהו היה מעלה בדעתו להפעיל מכשיר כזה נגד דתיים? או נגד ערבים?

אני מתנגד לשימושים מופרזים בטכנולוגיה שאינם לצרכים הכרחיים. לכן אני לא מתלהב מהמאגר הביומטרי, אני שונא את השימוש המופרז במכונות אמת ואני לא סובל את מצלמות האבטחה הנמצאות היום בכל חור. אבל אין ספק שהמכשיר החדש הוא הנורא מכולם, כי הוא לא מכשיר פאסיבי של אגירת מידע, אלא מכשיר אקטיבי שנועד להציק. המדינה או העירייה מציקות לך, תושב יקר וצעיר, כי אתה מפריע לשכנים, או כי אתה עלול להפריע לשכנים. אל תתקהל פה, לך מפה, תפריע במקום שבו אין את הצפצוף הרועש. אתה בסך הכל ילד ולכן אפשר להשתמש בחידוש הטכנולוגי כדי שלא תתקהל פתאום.

באתר ההדגמה של מכשיר המוסקיטו שמעתי את הצפצוף בתדר המתאים לי. זה מעצבן באופן קיצוני. הילדים שלי סבלו לרגע מהצפצוף המיועד להם אותו אני בכלל לא הצלחתי לשמוע. אני מבחינתי כאיש ציבור, וכחבר הוועדה לזכויות הילד, הולך להפריע ליוזמה הזו. ילדים ובני נוער הם לא מטרד באופן אוטומטי ואם רוצים להילחם בהתקהלויות רועשות שיביאו פקחים, שיציבו גדרות, שיתחילו לחנך, שיטילו קנסות. את המוסקיטו אל תייבאו לארץ. זה לא מוסרי.