מן התקשורת

ביום טוב רואים מכאן את חדרה. נאום מחנוכת המצפור בפדואל שבשומרון.

בכל פעם שאני מגיע למקום כלשהו בשומרון, בעל הבית מצביע על איזו נקודה בערפל ונאנח: "היום אין ראות טובה כל כך, אבל ביום טוב אפשר לראות את חדרה " . מה מסתתר מאחורי ה"ביום טוב רואים את חדרה"? ובכן, לכבוד יום חגכם ולרגל שלושים שנות פדואל ולאור הקמת המצפור הנהדר הזה, נתתי כמה סימנים בטיפוסים […]

המשך...

בשבחי הזוגיות ושמירת הקשר. מאמר מתוך "עולם קטן". (אלול תשע"ב)

מדרש שיר השירים רבה מביא את הסיפור הידוע על בני זוג שלא היו להם ילדים והם החליטו לפיכך להיפרד. הלכו לרבי שמעון בר יוחאי והוא יעץ להם לא למהר, אלא לחזור לביתם וכשם שנישאו מתוך שמחה כך עליהם להיפרד, ולערוך מסיבת גירושים מתוך שמחה. כך עשו, ובטוב לבו ביין אמר הבעל לגרושתו-לעתיד שהיא יכולה לקחת […]

המשך...

אולי באלול יזרקו סוכריות. ראיון עם חגי סגל במקור ראשון

חגי סגל ערך ראיון מקיף עם ח"כ אורי אורבך.

המשך...

געגועים ליצחק שמיר. טור שלי משנת '94

בשנת 94', שנתיים אחרי שיצחק שמיר הפסיד בבחירות, ובעיצומם של ימי רבין ואוסלו, פירסמתי במעריב טור תחת הכותרת "געגועים ליצחק שמיר". שמיר, מוכה וחבול פוליטית, כל-כך שמח על הדברים שהוא זימן אותי ללשכתו לפגישת היכרות ושיחה ארוכה ואחר-כך לעוד שיחה. הנה הטור לכבוד ולזכרו של האיש שלא זכה לדי כבוד והכרה כראש ממשלה.

המשך...

איגרת מידע 21: ממשלת אחדות, תנופה להתפקדות, ומבקש מכם בידידות

המהומה בכנסת עם הקדמת וביטול הקדמת הבחירות זכתה כבר לנהרות של מילים. אנחנו, קיבלנו קצת אוויר לנשימה, בעיצומו של מפקד חברים. בדיון סוער ומעניין בכנסת על ממשלת האחדות החדשה והרחבה, נשאתי נאום שזכה להדים ולציטוטים רבים, ושכותרתו היא "קדימה חשבה שהיא חיה על זמן שאול פוליטי, אבל היא בדרך לגבעת שאול פוליטית". לפעמים שורה אחת טובה מאלף מילים, אבל אנחנו הפוליטיקאים, תמיד מוסיפים לשורה השנונה גם את אלף המילים…  הנה הנאום.

המשך...

זה גם העסק שלכם. מאמר מהשבועון "עולם קטן".

בית הנבחרים הוא המקום אליו אנשים נושאים עיניים כי הם רוצים לראות בו אנשים שמייצגים אותם ביושר ובנאמנות, בפתיחות ובשקיפות. אחת הסיבות להידרדרות הפוליטית של הציונות הדתית נבעה מהתחושה כי זהו מועדון סגור של קבוצות-אינטרסים. רבבות אנשים, בעיקר צעירים, חשו כי הפוליטיקה הקטנונית התגברה על האידיאלים האמורים לשרת את הציונות הדתית הבונה והמאמינה. אני קורא לכם, צעירים וצעירות, אל תחשבו שזה לא העסק שלכם. זו זכותכם וחובתכם להשתתף בבניית כוחה של הציונות הדתית המתחדשת והשואפת לאחדות. כי הבית היהודי הזה הוא גם שלכם.

המשך...

שווה לנסות דמוקרטיה. מאמר ב"מצב הרוח"

אני לא רוצה להכניס לכם רעיונות לראש, אני לא רוצה לקלקל אתכם, זה ממש לא מקובל במיגזר, אבל אולי בכל זאת אגיד את זה ואתם תסלחו לי על המילה: פריימריס.
רגע לפני שאני הולך להתנצל ולשטוף את הפה אני מציע לכם לחשוב על הרעיון. אני מציע שלקראת הבחירות הבאות, ואם אפשר ממש או-טו-טו, ייערך מיפקד הציונות הדתית. גברים ונשים, צעירים ומבוגרים יתפקדו למפד"ל – הבית היהודי. בתמורה למיפקד הזה, כך אני מציע, יוכל כל אחד מהמתפקדים לבחור את הנציגים שלו לכנסת הבאה: גם את ראש הרשימה וגם את המועמדים הבאים אחריו ברשימה. כל-כך פשוט זה יכול להיות.

המשך...

על הדרת דתיים לאומיים. מאמר מ"בשבע".

ברור שהקמפיין מגעיל. ברור שהתקשורת כולה עטה כמוצאת שלל רב על כל החרדים בגלל הסיקריקים. בדיוק כמו שלפני שבועיים היא עטה על כל הדתיים לאומיים והמתנחלים בגלל פורעי "תג מחיר". וברור שבגלל ההסתערות הזו, הדתיים ברובם לא מצטרפים לחגיגה אלא מסתפקים בגינויים, חלקם רפים וחלקם רמים יותר. כשאנחנו רואים מי מסתער על החרדים, אנחנו נזכרים מי כותב עלינו באותו סגנון, כאילו כל הדתיים הם הסכנה הגדולה למדינה.
ועם זאת ובמלוא הזהירות, אחרי שהרוחות יירגעו כדי לא להיות חלק מהטרנד הזה, ראוי לעסוק בסוגיה חברתית מהותית הנוגעת ליחסים הפנימיים שבין דתיים לחרדים. רגילים, לא אלימים ולא קיצונים ולא סיקריקים.

המשך...

חנן פורת: נער הזהב של הציונות הדתית. מאמר מYNET יהדות.

הוא לא היה עוד מורה, ועוד "מתנחל" ועוד חבר כנסת, ועוד נואם, ועוד סופר ועוד רב. הוא אפילו לא היה קצת מכל דבר, או הרבה מכל דבר. הוא היה חנן פורת. שם שיותר מכל אחד אחר בדורנו סימל את מפעל ההתיישבות, ובעצם את מפעל החזרה של עם ישראל לנחלתו אחרי מלחמת ששת הימים.

המשך...

התחרות הזו עולה לנו ביוקר. מאמר מ"בשבע"

אתם יודעים שזה מטורף. אתם כבר מבינים מזה זמן שאי אפשר לשלם 15 או 20 אלף ₪ שנה בשביל שכר הלימוד של ילד אחד. גם עשרת אלפים שקלים זה המון. הרבה יותר ממה שאתם יכולים להרשות לעצמכם. אבל אתם מרשים לעצמכם כי "החינוך זה הכי חשוב". מאיפה אתם מביאים את הכסף הזה? מהחסכונות שלכם, אתם […]

המשך...

ציני כאן. ראיון עם אורי במקור ראשון/ מאת מיכאל טוכפלד

בשנתיים וחצי שהוא בכנסת לא איבד אורי אורבך, יו"ר סיעת הבית היהודי, את חוש ההומור שלו. "להפך", הוא אומר, "הוא רק השתבח. אולי הוא פחת בשימוש פומבי אבל הוא בהחלט פעיל. אני משתמש בו מעמדה קצת יותר מורכבת אבל הכנסת לא הפכה אותי לצנון יבש, גם אם הקהל לא מקבל אותי שעה ביום כפי שהורגל". […]

המשך...

מכתב לרה"מ: פעל להצלת מיגרון

מתוך אתר ערוץ 7: לאחר ביקור שקיים אתמול במיגרון ופגישה עם תושבי הישוב שיגר יו"ר סיעת 'הבית היהודי', חבר הכנסת אורי אורבך, מכתב לראש הממשלה נתניהו, ובו דרישה נחרצת להיחלץ לעזרת הישוב ולמנוע את הריסתו. הוא אף רומז במכתבו על אפשרות שהרס המקום יוביל ליציאת מפלגתו מהממשלה. במכתבו כותב אורבך לנתניהו: הריסת שלושת הבתים במיגרון […]

המשך...

נשב לשולחן, לא נהיה הסעודה. ח"כ אורי אורבך מציע נאום בפני הקונגרס לראש הממשלה נתניהו.

לקראת נאומו של ראש הממשלה נתניהו בקונגרס ביום שלישי, התבקש ח"כ אורי אורבך לכתוב עבורו הצעת נאום. הנה הצעתו:

המשך...

אחדות או שנמות. ח"כ אורי אורבך קורא לריצה לבחירות ברשימה אחת ולפריימריס משותפים

אם לא נחליט עכשיו להתאחד, גם בשמחה וגם מתוך הבנה כי אין לנו כל ברירה, בבחירות הבאות לא יהיו הבית היהודי והאיחוד הלאומי. לא יהיו! בגלל הקיבעון המחשבתי, בגלל הנוסטלגיה הריקה לימים עברו, בגלל שהמנגנונים הפוליטיים של שתי המפלגות שלנו מעניינים את הסבתא שלנו, אבל לא את הילדים שלנו.

המשך...

הכל שפיט ו/או לא. מאמר ב"מקור ראשון"

תעצרו אותי לפני שזה קורה, אבל אולי באווירת פורים המתקרב, ממש בא לי להניח הצעת חוק בנוסח זה על שולחן הכנסת:   בכל מקום בחוק בו מופיעה אות החיבור "ו" ישונה הנוסח ל"ו/או" או ל"או/ו" או ל"או" בלבד. בנוסף לכך, בכל מקום בחוק בו מופיעה המילה "או", ישונה הנוסח ל"ו/או" או ל"או/ו" או ל"ו".  הצעת חוק דימיונית זו, לכשתונח ו/או לא על שולחן הכנסת לא נועדה אלא להגחיך את משפטיזציית היתר שפשתה אצלנו. אחד המאפיינים של רעה חולה זו בא לביטוי בהערמת ערימות של חוקי סרק, תיקונים של מה בכך ונוקדנות חקיקתית שאין לה טעם ואין לה ריח.

המשך...

מאמר ב"בשבע": משטרת ישראל נגד שקלא וטריא

צו המעצר שהוצא לרב דב ליאור בשל סירובו לסור ולהיחקר בעניין ההסכמה לספר "תורת מלך" הוא כל-כך מגוחך, שאני מתקשה להתרגז. לא קראתי את הספר, והעניין שלי בהלכות הריגת גויים הוא מוגבל, עקב התחייבויות קודמות. אני מניח שאם אתקל בסיטואציה רלוונטית ודאי אשאל שאלת חכם (איך להרוג גוי בשבת? בגרמא? עם גוי של שבת?).

המשך...

ח"כ אורי אורבך שפט בתחרות מלך הצ'ולנט: "לטעום את כל הצ'ולנטים האלה זה שליחות ציבורית ממדרגה ראשונה".

תושבי שכונת הזית ביישוב אפרת מתווכחים מזה זמן רב, לאחר תפילת השבת, מיהו מאסטר הצ'ולנט האמיתי. לאחרונה הוחלט להסיר את הכפפות ולצאת לקרב סיר בסיר על תואר מלך החמין של אפרת. מכיוון שמדובר בנושא רציני ביותר, גויסו למשימת השיפוט אוהבי צ'ולנט מהשורה הראשונה – רב היישוב אפרת שלמה ריסקין, חבר הכנסת אורי אורבך ויו"ר זק"א יהודה משי זהב. לקריאת הסיקור המלא מאצר NRG:

המשך...

סקר של… האיחוד הלאומי: ח"כ אורבך הכי פופולארי

סקר עומק שנערך על ידי  "תקומה" באיחוד הלאומי, וסקר אחר שנערך על ידי חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן ארי מראים כי אורי אורבך הוא הח"כ הפופולארי ביותר בשתי מפלגות הציונות הדתית, והוא נתפס בעיני הציבור הדתי והמסורתי כמתאים ביותר לעמוד בראש המפלגה המאוחדת, לכשתקום. הפרטים התפרסמו במדורה של סופיה רון-מוריה במקור ראשון, באתר סרוגים […]

המשך...

היום ב"הארץ": המגזר הדתי מתגייס למען הרווקים.

סיעת הבית היהודי התכנסה לדיון חירום בסוגיה בוערת: צמצום תופעת הרווקים המבוגרים במגזר הדתי. ישיבת הסיעה נראתה כמו אחד הפרקים מתוך הסדרה סרוגים. אט-אט התקבצו כמה רווקים ורווקות מן הביצות הירושלמיות בחדר הקטן וניסו להסביר לחברי הכנסת למה הם לא מוצאים שידוך. חברי הכנסת הפכו שדכנים לרגע, וביקשו לדעת כיצד הם יכולים לסייע לצמצום התופעה ההולכת וגוברת במגזר.

המשך...

לא נוכל להיות שותפים להקפאה

ענני הליכוד נקשרים על שמי השומרון, ענני שרון עם ענני הכבשים של נתניהו. הם מזליפים עליך גשם נדבות של צ'ופרים אמריקניים אמתיים ומדומיינים, אבל כשאתה מביט לשמים, נוטלים את הקרקע מתחת רגליך. לקריאת המאמר המלא:

המשך...

מאמר מ"בשבע" על חיילי גבעתי שהורשעו ב"נוהל ילד" במהלך "עופרת יצוקה"

אלו החיילים שלנו ואם הם נאשמים – כולנו נאשמים וכולנו צריכים לשבת על הספסל לצידם ולא לתת לעוול הזה להתרחש מול עינינו. לקריאת המאמר המלא:

המשך...

ח"כ אורבך: "יש לכנס בהקדם את הוועדה לביקורת המדינה לדיון בשיבושים הקשים במבחני הרבנות"

ביום שני האחרון (18/10/10) נערכו בבנייני האומה מבחני ההסמכה לרבנות. ח"כ אורבך שנענה להזמנת מנכ"ל הרבנות הראשית והגיע למקום, נדהם למראה התקלות הרבות במערך הבחינות. ח"כ אורבך פנה למנכ"ל הרבנות הראשית וליו"ר הוועדה לביקורת המדינה ודרש הסברים לביזיון זה והצגת תוכנית מסודרת למניעת הישנות התקלות. לחצו לקריאת הסיקור המלא ב  YNET  ומערוץ 7.

המשך...

על הוויכוח המאוס בעניין שעון הקיץ

הריני מודיע קבל עם ועולם כי למרות שאני דוס, אני בעד הארכת שעון הקיץ עד נובמבר ועד בכלל, ואם תבקשו את דצמבר לא אגיד לא. ולמרות שאני צם ביום כיפור בשיטת הכל כלול (לא אוכל, לא שתייה) אני בעד שעון הקיץ. מי שקשה לו להיות ער עוד שעה של צום, יכול להתחיל את התפילה בשמונה בבוקר במקום בשבע. גם הטיעונים על חילול שבת לחילונים ובעיות בשעת הסליחות לספרדים נשמעים יותר כחלק מריטואל הוויכוח מאשר כטיעון אמת. לקריאת המאמר המלא מYNET:

המשך...

היום ב YNET: ח"כ אורי אורבך על מבצע "תרגישו בבית" שמטרתו להפוך את בתי הכנסת למקומות מזמינים, מקרבי לבבות, מאמצי גרים וקולטי עולים

אפשר להפוך את בתי הכנסת לידידותיים למשתמש: בסך הכל צריך שאחד המתפללים יהיה אחראי על קבלת האורחים. בסך הכל צריך שבית הכנסת יפרסם את פעילותו ויזמין את תושבי השכונה כולם אל בין כתליו. הרי רוב בתי הכנסת סגורים במשך 20 שעות ביממה. בסך הכל צריך לארגן 5-6 פעולות במהלך השנה וסביב החגים שמתאימות גם להורים חילונים וילדיהם. לקריאת המאמר המלא:

המשך...

ולמתמחים אל (או שכן) תהי תקווה? (מתוך כתבה של ענבל בר-און ב NEWS1)

ח"כ אורי אורבך, שמבין לנפש מתמחים צעירים, החליט לעשות מעשה. כולנו יודעים שחוק ההסדרים הוא המפלצת מלוך-נס אשר מאיימת לבלוע כל חבר-כנסת שמתהלך באגם החקיקה, ולאיין את פעולת החקיקה שלו (חברים, אל תתאמצו לחוקק, יש חוק הסדרים). ח"כ אורבך מחליט לעשות מעשה, ולסייע לאותם מתמחים שלא התברכו באימא-אבא מסוג "כסף זאת לא הבעיה, תתמקד בלימודים שלך", לצלוח את מקטע הסיום של חלומם להיעשות עורכי-דין או רואי-חשבון מעונבים, מהוקצעים ומרצינים. דמי אבטלה. כן, אותם מתמחים שצעדו ארבע וחצי שנים במסלול שכל אם יהודייה הייתה שמחה שבנה יצעד בו, יקבלו, אליבא דהצעתו של אורבך, סיוע בנקודת הסיום: דמי אבטלה

המשך...

הכריזמה של המורכבות. טור ב"ידיעות אחרונות" על הרב עמיטל

הרב עמיטל, ראש ישיבת ההסדר בגוש עציון, דרש מתלמידיו לחשוב לבד. היתה לו כריזמה של מורכבות ומתינות סוחפת. הוא התנגד למעורבות של רבנים בפוליטיקה אבל ייסד בעצמו מפלגה פוליטית; הוא הקים את הישיבה הראשונה ביהודה ושומרון אבל הביע תמיכה בפשרה טריטוריאלית. רבים מתלמידיו המובהקים נמנו עם ראשי מחנה המתנחלים בעוד שרבם היה שר מטעם מימד השמאלית. הוא רצה בארץ ישראל קודם כל כבסיס לריבונות של מדינה ושל חברת מופת יהודית.

המשך...

ח"כ אורי אורבך בראיון ל"בשבע": אם ההקפאה לא תוסר – אתנגד לשותפות הבית היהודי בממשלה

אני מתנגד להקפאה דה פקטו ודה יורה. כל בית שלא בונים הוא בעיה ועלינו כאנשים פוליטיים לחשוב מה עושים. אני מתנגד לשותפות שלנו בממשלה, אם היא ממשיכה בהקפאה או ממשיכה להקפיא. זו תהיה ההמלצה שלי. יש לנו את הגבולות שלנו, אנחנו רוצים מאוד להיות שותפים בממשלה ואני לא חושב שתהיה ממשלה ימנית יותר מהממשלה הזאת, אבל אנחנו רוצים שהממשלה הזאת תהיה ימנית יותר. זה התפקיד שלנו".

המשך...

מתוך NRG מעריב: "חוק חדש יחייב את יצרני המזון לסמן על כל מוצר את כמות הסוכר. בטוח שאתם רוצים לדעת כמה סוכר יש בחטיף שקניתם לילד?"

אורי אורבך, שבדרך מהעיתון לכנסת לא איבד דבר מחדות לשונו, אומר שהוא חותר למדינה רחבה עם תושבים צרים. צעד לעבר הגשמת החזון נרשם השבוע במליאה, כשאורבך ועמיתו ח"כ יעקב כץ העבירו בקריאה שנייה ושלישית חוק שיחייב את יצרני המזון לסמן בבירור על גבי כל מוצר את כמות הסוכר שהוא מכיל. אורבך סיכם באמצעות פאנץ' נוסף: "צעד קטן לתעשיינים, צעד גדול לבריאות".

המשך...

רק בלי פנדלים / אורי במוסף הספורט של ידיעות אחרונות

שבת פרשת פנחס נכנסת ב-19:29 בתל אביב. המשחק מסתיים כולל מחצית וזמן פציעות ב-18:55 בערך. ההארכה מסתיימת ב-19:30 לכל המאוחר. פנדלים זה כבר בתוך השבת, ודאי לדעת המחמירים. אם אפשר, ריבונו של מונדיאל, אלוקי האוהדים- בבקשה בלי תיק"ו בתום 120 דקות. זו תהיה בעיטת עונשין לא מוצדקת לכל המאמינים, אבל נקבל כל גזירה באהבה.

המשך...

בין חוק מעלית שבת לחוק שיסייע לעיוורים לזהות כסף, ח"כ אורבך השלים כתיבה של ספרי ילדים המשלבים יהדות אמיתית עם חיוך (NRG 15/6/2010)

יצחק טסלר | 15/6/2010 16:13 כי ככה זה, למרות הצעת החוק החדשה והחשובה שלו לייצר שטרות כסף בגדלים שונים (במטרה לסייע לעיוורים), ועל אף שבראיונות לתקשורת הוא מתעקש לטעון שהוא לא מתגעגע למעמד שלו כפובליציסט ב"ידיעות אחרונות", הבנאדם פשוט מת לכתוב. למזלו של הח"כ הטרי, העבודה הפרלמנטרית, עם כל הכבוד שיש לנו כלפיה (ואין לנו), […]

המשך...

מי יודע מהו מעמד האשה? ח"כ אורי אורבך מצטרף לדיון

"הנפנוף בקלף ההלכה משמש תמרור אזהרה מפני העולם המודרני שהציבור הדתי אימץ חלקים נכבדים ממנו". ח"כ אורי אורבך מתערב בפולמוס על מקומן של הנשים

המשך...

סיפור על רבי אלעזר, צחצוח שיניים – ולישון – על הספר החדש של אורי אורבך מתוך YNET

"כדי לגדל את ילדינו על רוחה הפתוחה של התרבות היהודית אסור לנו להסתמך רק על בתי הספר, אלא יש לפתח מסגרות שינגישו את גיבורי התרבות שלנו. הספר "חכמינו לימינו" הוא דרך לעשות זאת". האחים גרים – אאוט, חז"ל – אין

המשך...

אנחנו והילד הזר

מתי כבר נבין שה'אנחנו' האליטיסטי שגיבש לעצמו המגזר הסרוג, גורם לו להיות יותר מנותק, פטרוני ואפילו לא כל כך דתי. מאת אורי אורבך:

המשך...

הח"כ שבטנק ינצח: אורי אורבך חזר לצה"ל

אורי אורבך נטש ליום אחד את הכנסת, חזר להיות לוחם בגדוד השריון 75 וערך לחיילים המתעפצים שיחת מורל על חשיבות תפקידם.

המשך...

אורי אורבך משיק שני ספרים חדשים – מתוך התוכנית "העולם הבוקר" עם אברי גלעד

אורי אורבך התארח בתוכנית העולם הבוקר של אברי גלעד וסיפר על שני הספרים החדשים שהשיק. אתם מוזמנים להכנס ולצפות.

המשך...

שני ספרים חדשים לאורי אורבך

הדלקתם מדורה – אך האם אתם מכירים את שורשי המנהג? ח"כ אורי אורבך משיק שני ספרים חדשים: האחד מעניק חיים חדשים לאגדות חז"ל, והשני מציע לילדים (ולהורים) תשובות לשאלות על עיקרי היהדות ומנהגיה. ynet מזמין אתכם להציץ

המשך...

כתבת שער במוסף סופשבוע של מעריב – המתווך: אורי אורבך ומסעו ללב הקונצנזוס

בין דתיים לחילוניים, בין חוה אלברשטיין לעמיר בניון, בין כצל'ה לזבולון אורלב, בין חופש העיתונות לביטחון המדינה. ח"כ אורי אורבך, יהודי מודאג בתוך עולמות מתנגשים, נלחם בשביל שיהיה כאן דיאלוג. געגועים לתקשורת? נו באמת, מה רע בעבודה הסיזיפית בוועדות הכנסת ש"אין לה שום סיכוי להיכנס אפילו לעיתון בברייל". את המסר שלו כבר תקבלו בשני ספרי ילדים חדשים גדושים בפלפולי חז"ל. לקריאת הכתבה כפי שפורסמה ב NRG מעריב:

המשך...

פרשת הקברים באשקלון: מדריך לדמגוג

בפרשת ליצמן ובי"ח ברזילי נצטברו על שולחננו מספר נאה של קלישאות ודמגוגיות. הכל מתובל יש להודות גם בשנאת חרדים עסיסית שקיבלה הזדמנות עכשיו להתגבר באופן כביכול "לגיטימי". והחרדים מצדם, כמו הדתיים-לאומיים בתורם, מתקפדים עכשיו ברחמים עצמיים על כך שהעולם כולו נגדם ו"ממש אנטישמיות" ושאר ירקות וזעקות שבר. טיעון דמגוגי הוא טיעון שבשמיעה ראשונה אתה אומר […]

המשך...

נתניהו בעקבות נאום ח"כ אורבך: מנהיגי העולם לא מחו על רשימת המורשת

מנהיגי העולם לא מחו על רשימת המורשת נתניהו מספר כי איש ממנהיגי העולם לא מחה על הכללת קבר רחל ומערת המכפלה ברשימת המורשת. שוב המחאה מגיעה רק מהבית פנימה… בתגובה לנאומו של חבר הכנסת אורי אורבך (הבית היהודי) גילה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי איש ממנהיגי העולם לא הביע בפניו מחאה על הכללת קבר רחל ומערת […]

המשך...

אושרה טרומית הצעת חוק של ח"כ אורי אורבך, לפיה יצרני המזון יחוייבו לסמן את כמות הסוכר וסוגי השומן השונים על גבי האריזה של כל סוגי המזון.

אושרה טרומית הצעת חוק של ח"כ אורי אורבך, לפיה יצרני המזון יחוייבו לסמן את כמות הסוכר וסוגי השומן השונים על גבי האריזה של כל סוגי המזון. הצעת החוק נולדה, בין היתר, בעקבות החשיפה של תכולת סוכרים גבוהה מהרשום על אריזות בדגני הבוקר לילדים של "תלמה". ח"כ אורבך: "סימון מזון בצורה ברורה – במטרה להלחם במגיפת ההשמנה".

המשך...

ח"כ אורי אורבך: חבל שמערת המכפלה צריכה שדולה כדי לקבל תמיכה

ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) התייחס להחלטת הממשלה על אתרי המורשת ואמר כי "חבל שמערת המכפלה וקבר רחל צריכים להפעיל 'לובינג' ושדולה כדי להיכנס לאתרי המורשת הזקוקים לתמיכה ממשלתית". (אמנון מרנדה, YNET)

המשך...

אושר: אימון במטווח – רק מגיל 16 (ערוץ 7, 15/2/10)

שלמה פיוטרקובסקי הצעת חוק של ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי), האוסרת אימון בירי למי שגילו מתחת ל-16, אושרה במליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית. הצעת החוק משנה את המצב החוקי הקיים כיום, לפיו רשאי כל אדם, ללא כל הגבלה, לגשת למטווח מורשה ולהתאמן בירי בכלי היריה השונים. החוק שאושר היום בכנסת קובע בנוסף להגבלת הגיל, חובה […]

המשך...

תמיכה ממשלתית בהצעה של ח"כ אורבך לפטור מארנונה את האקדמיה ללשון העברית (חדשות מחלקה ראשונה 14/2/10)

 על-פי הצעת חוק אותה הגיש חבר-הכנסת אורי אורבך (הבית היהודי) תיחשב האקדמיה ללשון כאילו היא המדינה עצמה. הצעת החוק, שאושרה השבוע בכנסת ותובא בקרוב לדיון בוועדת החינוך של הכנסת, מבקשת לתקן חיוב תשלומי ארנונה רטרואקטיביים שהוטלו עליה. המתנגדת האפשרית לחוק זה עשויה להיות עיריית ירושלים, שתשלומי הארנונה יושתו עליה. להמשך קריאה – חדשות מחלקה ראשונה […]

המשך...

מעלית שבת גם אצלכם

אם עדין אין לכם מעלית שבת בבנין, הצעת חוק חדשה מציעה כי מספיקה הסכמת רבע מהדיירים כדי לאשר את התקנת ההמנגנון. הצעת חוק של הח"כים אורי אורבך, איתן כבל, וחיים אמסלם נועדה להסדיר את הפעלת מעלית שבת בבניין משותף בו קיימת מעלית אחת בלבד. זה כבר שנים שקיימים ויכוחים רבים באשר לקיומם של מעליות שבת […]

המשך...

ידיעות אחרונות: ח"כ אורי אורבך בין חמשת הח"כים הצדיקים

כתב "ידיעות אחרונות" אסף וייס ערך בדיקה האם נבחרי הציבור בכנסת מגיסים לפניות של אזרחים מהשורה. הכתב פנה ל-24 חברי כנסת, וזכה לתשובה רק מחמישה, ביניהם מח"כ אורי אורבך. מצ"ב קטעים מתוך הכתבה:

המשך...

לשם איחוד – דו"ח מצב המשא ומתן לחיבור האיחוד הלאומי עם הבית היהודי. (ארנון סגל, עולם קטן)

החדשות הטובות הן שכמה פגישות ברוח טובה כבר התקיימו בין ח"כים משתי הרשימות, פעמיים בביתו של ח"כ אורי אורבך (שאליהן הגיעו שלושת ח"כי הבית היהודי, וכן חברי תקומה – אורי אריאל וכצל'ה). התקיימו גם הופעות משותפות של אורי (אורבך) ואורי (אריאל), וכן עבודה פרלמנטארית בדמות הצעות חוק משותפות לכצל'ה ולאורבך.

המשך...

ח"כ אורי אורבך השתתף בטקס נטיעות נגיש לאנשים עם מוגבלויות

לטקס הגיעו לראשונה בחייהם מעל ל-30 משפחות נכים ברכבי נכים עם מעליות. הורים נכים שנטעו לראשונה עץ עם ילדיהם הבריאים, והורים בריאים שלראשונה הגיעו עם ילדיהם הנכים לנטיעת עץ בחג האילנות ט"ו בשבט.

המשך...

תראו מה מצאתי בבלוג באינטרנט

 במהלך שיטוט אקראי באינטרנט נתקלתי בקטע הבא מתוך פוסט עם הכותרת הח"כ המתכתב: שלום שלום. במהלך הכמעט אחד עשר חודשים בה קיימת הכנסת השמונה עשרה (נקראת השמונה עשרה מכיוון שאם נחפש היטב זה המקסימום של צדיקים שנמצא שם)  כתבתי אי-מיילים לחברי כנסת שונים (ומשונים) מכל קצוות הקשת הפוליטית. החלטתי לגרום לכמה חברי כנסת לאבד את אהדת […]

המשך...

ח"כ אורבך: 'מגורים בעיר מעורבת הם אידיאל'

בעיר מודיעין נערך פאנל בנושא חברה דתית בעיר מעורבת בהשתתפות ח"כ אורי אורבך, פרופ' אשר כהן והרב אליעזר שנוולד – ראש ישיבת ההסדר "מאיר הראל".כל הדוברים יצאו נגד "הסתגרות ביישובים דתיים". מגורים בעיר מעורבת כאידיאל. זה המסר שיצא מפאנל מרתק שהתקיים בבית הספר "משואת נריה" ביום חמישי האחרון. עמיעד טאוב 25.1.2010 בפאנל אותו יזמה ועדת […]

המשך...

ח"כ אורבך: "בני עקיבא לא צריכה להיגרר לפינות המעדיפות את הבדלנות על פני הקירוב"

מזכ"ל בני עקיבא: "מה קדוש בשירת נשים?" הרב בני נכטיילר תקף בשיחה עם ynet את החלטת משרד הביטחון לשלב להקה צבאית בטקס הזיכרון לשיירת הל"ה – שבגינה לא ישתתפו חניכי בני-עקיבא בטקס: "כפו עלינו לשמוע שירת חיילות". מנגד אומר ח"כ אורבך: "בני עקיבא לא צריכה להיגרר לפינות המעדיפות את הבדלנות על פני הקירוב". קובי נחשוני, […]

המשך...

אורי אורבך בארוחת חושים ונגישות

חברי הכנסת מוץ מטלון, אילן גילאון, אורי אורבך, אורלי לוי השתתפו בארוחת חושים ונגישות של עמותת נגישות ישראל שנערכה במסעדת לילית בתל אביב. המשתתפים חוו והרגישו מה זה להיות עם מוגבלות – טעמו ביינות רמת הגולן ואכלו מנות ראשונות ללא ראייה עם כיסויי עיניים, התנסו במוגבלות בידיים ע"י נסיון לאכול מנה עיקרית עם כפפות אפייה, ואת המנה האחרונה […]

המשך...

דו"ח מצב המשא ומתן לחיבור האיחוד הלאומי עם הבית היהודי מתוך עולם קטן

לשם איחוד / ארנון סגל דו"ח מצב המשא ומתן לחיבור האיחוד הלאומי עם הבית היהודי   בציבור הדתי-לאומי כבר לא צוחקים מהבדיחה שכל יהודי חייב לפחות שני בתי כנסת – אחד שלו ואחד שהוא לעולם-לא-ייכנס-אליו – כי אפילו כשמדובר בפוליטיקה, שתי מפלגות ימניות זו ממש חובת הדור, ואחרי שסיימו כל אחת בגזרתה ללקק את פצעי […]

המשך...

הח"כים מהתקשורת חלוקים לגבי חוק לפיד (אריק בנדר, מעריב 17/1/10)

ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי), שעשה אף הוא את המעבר מהתקשורת לפוליטיקה, מתנגד בתוקף להצעות החוק ואומר: "זכותו של אדם להחליף מקצוע כל עוד הוא נוהג בהגינות. לעיתונות יש הרבה נושאים לטפל בעצמה לפני תקופת צינון לעיתונאי שעובר לפוליטיקה. מותר לעיתונאי שיהיו לו דעות והציבור יידע כבר לבד לסנן".

המשך...

הציונות הדתית מתאחדת לקידום הפריפריה – חברי הכנסת אורי אורבך ואורי אריאל ביקרו בגרעינים התורניים בנגב והתחייבו לקדם חקיקה שתעגן תקציבית את פעילותם של הגרעינים בפריפריה (מתוך ערוץ 7)

חברי הכנסת אורי אריאל (האיחוד הלאומי) ואורי אורבך (הבית היהודי) ביקרו היום (ראשון) בנגב ביוזמת תנועת אור. לסיור הצטרפו מייסד תנועת אור רוני פלמר והרב אלישע וישליסקי. בעקבות הביקור אמרו הח"כים אורבך ואריאל כי יפעלו במשותף על מנת לקדם חגיגה שתעגן תקציבית את פעילותם של הגרעינים המשימתיים הפועלים בנגב ובגליל. רוני פלמר, מייסד תנועת אור אמר […]

המשך...

בשביס הנורמליות – מאמר של שהרה בלאו מתוך וואלה תרבות

בימים שבהם הפנים של המגזר הדתי-לאומי בטלוויזיה הם החיקויים ב"ארץ נהדרת" וח"כ מיכאל בן ארי, מגיעה העונה החדשה של "סרוגים" ומראה את הצד השני של הכיפה.

המשך...

אורבך: להגיב מינורית ולייצר חלופה

המערכון ב'ארץ נהדרת' הציב את הימין בדילמה: להגיב ולהוסיף כוח לתכנית או להתעלם? ח"כ אורבך מנסה למצוא שביל בין האפשרויות.

המשך...

בלי פרשנויות: הראיון המלא של הרב דרוקמן לעיתון "עולם קטן"

דבריו של הרב דרוקמן שהובאו היום במעריב עוררו סערה גדולה. הראיון המלא עומד להתפרסם בעלון "עולם קטן" המחולק בבתי כנסת ולציבור דתי גדול, בעיקר של צעירים. במעריב מהיום הביא הכתב המוכשר רועי שרון את הדברים המתייחסים לסוגיית סירוב הפקודה שנאמרו בראיון. כשירות לקורא ולאור הענין הגדול, נאותה מערכת "עולם קטן" להעביר לידיעת הקוראים את הראיון המלא של הרב חיים דרוקמן. הנה הדברים במלואם, ללא פרשנויות ובתוך ההקשר המלא. לא נגענו. כל אחד מוזמן לבחור את הכותרת שלו כמובן:

המשך...

24 ש"ח לכיכר לחם? החוק שיציל את חולי הצליאק

אסור להם לאכול בצקים, פסטות, מעדני חלב וכמעט כל דבר טעים בתפריטי המסעדות. ואם זה לא מספיק, חולי הצליאק נאלצים להתמודד גם עם מחירים מופקעים של המוצרים הבודדים המיועדים להם. "24 שעות" של "ידיעות אחרונות" בוחן כיצד הצעת החוק החדשה של ח"כ אורי אורבך תכניס, אולי, קצת טעם לחייהם

המשך...

אתר דוסווטש על האתר החדש של ח"כ אורי אורבך: "אורי אורבך בקריצה מתמדת"

לח"כ אורי אורבך יש אתר חדש, מזל טוב. לאורבך יש שיטה מעניינת וחכמה. הוא תמיד קורץ לך ואומר משהו בחצי חיוך גם כשמדובר בדברים כבדים שהוא מעוניין להעביר לציבור. וזה גם סוד כוחו כמובן: לשדר לך שמצד אחד "אחינו, אני לא כבד מדי" ומצד שני "חביבי תירגע! יש לי מה לומר לך". יש כאלה שמכנים […]

המשך...

הקפאת הבנייה בהתנחלויות מעכבת התקנת מערכות סולאריות ביו"ש

הקפאת הבנייה בהתנחלויות מעכבת התקנת מערכות סולאריות ביו"ש The Marker 07:05 | 31.12.2009 מאת אבי בר-אלי >> "תוכנית ההקפאה", שאושרה באחרונה בממשלה ובמסגרתה הוקפאה הבנייה החדשה בשטחי יהודה ושומרון, מעכבת, כך מתברר, את הנחת המתקנים לייצור חשמל באנרגיה סולארית על גגות המבנים ומונעת הקמת מתקני ייצור חשמל באנרגיות מתחדשות בכלל, בשטחים שמעבר לקו הירוק. זאת, […]

המשך...

שי צ'רקה ואורי אורבך שמחים לספר לכם על הולדת ספרם המשותף "מוקצה" – הכלב הדתי הראשון

על איזו בר-מצווה מפנטז כלב של משפחה דתית? למה הוא לא קופץ לבריכה מעורבת? והאם אחרי שאכל בשר הוא יקפוץ על כדור גלידה שנפל לידו? תשובות לכל השאלות האלה – ולעוד רבות אחרות – נמצאות בספר הקומיקס "מוקצה", שנקרא על-שם גיבורו הראשי, כלב שאוזנו האחת אחוזה בסיכת ראש ומשמשת ככיפה.

המשך...

מי יציל את הבית היהודי?

מי שרוצה לשקם את המפד"ל צריך להחזיר הביתה את הדתיים שהצביעו למפלגות החילוניות אברהם תירוש | 9/12/2009 | nrg מעריב הגילוי לא לגמרי נאות: בבחירות האחרונות הצבעתי בעד "הבית היהודי". אחרי שנים שרעיתי בשדות זרים, שבתי ל"כפר הולדתי". זו הייתה הצבעה רגשית, לא שכלית. חששתי שה"כפר" הזה הולך להיכחד בבחירות מעל פני המפה הפוליטית, וחשתי […]

המשך...

שהצרכנים לא יצאו פראיירים

עציצים אינם מאפרות לח"כ החדש אורי אורבך (הבית היהודי), לשעבר שדרן פופולרי ופובליציסט ב-ynet, לא מזיז שהחקיקה האוסרת עישון במקומות ציבוריים, איננה נאכפת במלואה וביד חזקה. מה עושים? מרחיבים אותה. אלא שאורבך לא מוטרד מעשן הסיגריות שעדיין מתאבך במקומות האסורים בעישון, אלא דווקא מבדלי הסיגריות של שומרי החוק שמכבים אותן על הרצפה בשערי המקומות הציבוריים […]

המשך...

המחאה השקטה של ח"כ אורי אורבך

ביום שני הוגשה הצעת אי אמון בממשלה בגלל החלטת הקבינט על הקפאת הבנייה ביו"ש שהתקבלה בשבוע שעבר. שלושה חברי כנסת מהקואליציה נכחו באולם המליאה בשעת ההצבעה אך לא לקחו בה חלק. השלושה הם ח"כ אורי אורבך מ'הבית היהודי' שאף נשא לפני ההצבעה נאום חריף בו האשים את נתניהו ב'מצמוץ' וטען שהליכוד ניתק את הצינור שחיבר […]

המשך...

מדוע אנחנו "הבית היהודי" נשארים בממשלה גם בעת הזאת של הקפאת הבנייה?

הקבינט החליט להקפיא את הבנייה ביו"ש. למרות התנגדות נחרצת החליטה מפלגת 'הבית היהודי' לא לפרוש מהממשלה. ח"כ אורי אורבך מסביר מדוע.

המשך...

ח"כ אורי אורבך – אין כסף לישיבות – לא יעבור כסף לצה"ל

אין כסף לישיבות – לא יעבור כסף לצה"ל חברי הכנסת עצרו העברת תקציב לצה"ל לאחר שמשרד הביטחון לא העביר תקציב לישיבות ההסדר ולמיגון אוטובוסים ביו"ש. פרסום ראשון: 01/12/09, 18:06 חזקי עזרא – חדשות ערוץ 7 בדיון שנערך היום בועדת הכספים הגישו חברי הכנסת אורי אריאל (האיחוד הלאומי), זאב אלקין (הליכוד) ואורי אורבך (הבית היהודי) ערר […]

המשך...

מהבלוג של קובי אריאלי

די להסתה! ביום רביעי צלצלתי נחרד לחברי ח"כ אורי אורבך, כדי לשאול אותו אם הוא עומד לשתף פעולה עם הצעת החוק הנמוכה והדוחה המחייבת חברי כנסת להצהיר בפומבי על הונם ונכסיהם. לשמחתי הרבה הוא מאוד נעלב מעצם השאלה. ברור שלא. אורי לא ישתף פעולה עם העניין המרושע הזה לא מפני שיש לו משהו להסתיר ולא […]

המשך...

תפילה לשלום המדינה – לא בכותל שלנו – ח"כ אורי אורבך מגיב

מי 'מטפל' בסידורים הציוניים בכותל? יד זדונית חיבלה בתפילה לשלום המדינה שהודפסה בסידורי "רינת ישראל", המשמשים את פוקדי שריד בית מקדשנו. רב הכותל מגנה יוסי נכטיגל ט' כסלו התש"ע 10:27 26.11.09 מי תולש את התפילה לשלום המדינה מסידורי התפילה בכותל? "ידיעות אחרונות" מדווח היום כי בחודשים האחרונים התופעה פשטה בסידורי "רינת ישראל" שמשמשים את המתפללים […]

המשך...